Aby veci fungovali

Keď sme náš kraj pred takmer piatimi rokmi prebrali, spal dlhým zimným spánkom. Všetky kľúčové oblasti boli zanedbané, úrad poddimenzovaný, v šuflíkoch žiadne projekty. Len posilňovňa a posteľ. Vedeli sme, že nás čaká obrovské množstvo práce, aby sa veci dali do pohybu, aby veci, ktoré ľudia od štátu a kraja oprávnene očakávajú, fungovali. Za posledné roky sme rozbehli obrovské množstvo projektov: opravili sme vyše 600 kilometrov ciest, štvornásobne zvýšili investície do školstva, začali sme reálnu a revolučnú reformu pre dostupnú sociálnu starostlivosť, aktívne riešime nedostatok zdravotníkov, pomáhame našim kultúrnym inštitúciám, pomáhame našim farmárom, remeselníkom a regionálnym producentom, či masívne podporujeme cestovný ruch. Môžem hrdo povedať, že za sebou máme veľký kus cesty, ktorý by sa nikdy nebol podaril bez kvalitnej spolupráce – jednak ľudí na úrade, ale aj poslancov, poslankýň, primátorov a primátoriek, starostov a starostiek z nášho regiónu. Keď chceme, aby veci fungovali, spolupráca je kľúčová. Pretože spoločne dokážeme najviac.

Stále nás toho čaká veľa, mnoho projektov je v pilotných fázach, ďalšie ešte čakajú na spustenie. Chceme dokončiť opravy všetkých ciest v našej správe, rozšíriť poskytovanie zdravotnej a sociálnej starostlivosti, ešte viac podporiť domácich producentov, pokračovať v posilňovaní cestovného ruchu a športovej infraštruktúry, dokončiť projekty v kultúrnej oblasti a aj dotiahnuť zmeny vo verejnej doprave.

Dlhé obdobie stagnácie sa nedá vyriešiť za pár rokov. Viem však sľúbiť, že sme pripravení pracovať ďalej. V rovnakom nasadení, s rovnakým odhodlaním, s rovnakou energiou a teraz už aj s množstvom skúseností. Pretože chcem, aby veci v našom kraji fungovali.

Ondrej Lunter
kandidát na predsedu BBSK

Program

Na tomto mieste nájdete dovedna šesť hlavných programových oblastí, s ktorými sa budem 29. októbra uchádzať spoločne s kandidátmi na poslancov z kandidátky SRDCOM V KRAJI o váš hlas. Ak máte nejaké ďalšie nápady alebo pripomienky, pokojne mi napíšte. Pretože spoločne dokážeme najviac! 🙂

Cesty
a doprava

Moderný,
transparentný
a inovatívny kraj

Vzdelanie,
práca,
prosperita

Sociálne
veci

Zdravotníctvo

Cestovný ruch,
voľný čas,
šport

Napíšte nám podnet

Za najdôležitejšie považujem, aby politici komunikovali s občanmi. Keď ste si prečítali môj volebný program, niečo vám tam chýba a myslíte si, že by sa na to nemalo zabudnúť, pokojne mi napíšte. Ďakujem!